vZTM Forum
Przedstawiamy nowy Sklep - Wersja do druku

+- vZTM Forum (https://vztmforum.waw.pl/new)
+-- Dział: Funkcjonowanie forum (https://vztmforum.waw.pl/new/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Tablica ogłoszeń (https://vztmforum.waw.pl/new/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Przedstawiamy nowy Sklep (/showthread.php?tid=2228)Przedstawiamy nowy Sklep - Oplaner - Mon-Jun-2019

[Obrazek: logo.png]
Nowy Sklep

1 lipca 2018 roku wprowadziłem na vZTM Forum nowy Panel Kierowcy. Ustanowiło to zupełnie nową jakość naszej wirtualnej firmy. 4 października tego samego roku pojawiła się pierwsza poważna myśl, by taką samą lub nawet wyższą jakość wprowadzić do Sklepu, który to w swojej poprzedniej formie niesłychanie mnie irytował już od samego początku przygody z vZTM Forum.

Proces twórczy jednak trwa...

Dopiero 15 lutego 2019 roku pojawiła się pierwsza część nowego Sklepu. Kolejne również powstawały z przerwami, chociaż coraz krótszymi. Dlaczego to tyle trwało? Trzeba było ustalić wiele aspektów projektu. Zorganizować przepływ informacji. Zaprezentować je w piękny i przejrzysty sposób. Zaprogramować całą logikę i sprawić, by to po prostu działało.

17 czerwca 2019 roku oficjalnie otwieram nowy, zbudowany od podstaw Sklep vZTM Forum.

Ale co było złego w starym Sklepie?
 • Panował w nim chaos. Kilka różnych wersji danego dodatku było porozrzucanych po Sklepie. Użytkownicy mogli mieć nie tylko problem z ich znalezieniem, ale też z ustaleniem, która wersja była pierwsza. Opisy przedmiotów w niczym nie pomagały.
 • Sposób kupowania i dostarczania zakupów był tragiczny. Brak jakiejkolwiek informacji o pomyślnym ukończeniu transakcji. Linki do pobrania przedmiotów były dostarczane poprzez wiadomości prywatne. Skrzynki bywały przepełnione, a wiadomości z zakupami nieraz utracone.
 • Był brzydki. Po prostu. Monotonny, nieciekawy, złożony głównie z tekstu, a opisy przedmiotów nie przedstawiały porządnie konkretnego dodatku.
Do rzeczy, co wnosi nowy Sklep?
 • Prostotę. Przedmioty zostały podzielone na trzy proste i zrozumiałe kategorie: mapy, pojazdy, inne. Dopiero wewnątrz danej kategorii dzielą się na inne podkategorie, do których można się błyskawicznie dostać dzięki opcji przeskakiwania do wybranej sekcji.
 • Porządek. Od teraz każda nowa wersja przedmiotu jest przypisana... do tego właśnie przedmiotu. Sklep automatycznie tworzy historię wersji danego dodatku, a nawet pokazuje, które pliki zostały już pobrane. Dzięki temu nie pominiesz żadnej aktualizacji nawet po dłuższym okresie nieobecności.
 • Dedykowane miejsce na zakupy. Każdy zakupiony przedmiot trafia do osobistego zbioru "Moje przedmioty". Jeżeli konkretny dodatek jest nadal dostępny, można bez problemu do niego wrócić i ponownie go pobrać. Co więcej, Sklep będzie wyróżniał te przedmioty, w których znajdują się nowe, niezainstalowane jeszcze pliki. Wiadomości prywatne zostawiamy w spokoju.
 • Piękny, atrakcyjny interfejs. Nowy Sklep vZTM Forum jest bogaty w grafiki przedstawiające każdy pojedynczy przedmiot. Obrazy sprawiają, że każdorazowa wizyta jest przyjemna dla oka, a także pomagają szybciej zorientować się w zawartości Sklepu. Opisy dodatków również zostały dotknięte różdżką zmian.
Co jeszcze warto wiedzieć?
 • Zakupiony przedmiot można zwrócić i odzyskać wydaną liczbę punktów, jeżeli nie została jeszcze pobrana pierwsza wersja tego przedmiotu.
 • Wszystkie zakupione przedmioty, które były dostępne w starym Sklepie 17 czerwca 2019 roku, zostały przepisane do systemu nowego Sklepu vZTM Forum w taki sposób, że każdą dotychczasową wersję danego przedmiotu użytkownik widzi jako pobraną.
 • Mapa z linią 114 została złączona z mapą z linią 409. Każdy, kto zakupił którąkolwiek z tych map, znajdzie w swoich zakupach złączoną mapę.
 • Mapa Ursusa 1.2 została złączona z wersją 1.3 i funkcjonuje jako jeden przedmiot. Oznacza to, że każdy, kto zakupił podstawową wersję tej mapy, może bezpłatnie pobrać jej aktualizację do rozszerzonej wersji z linią N85.
 • Pojazdy Man Lion's City CNG & Man Lion's City G CNG dostępne są teraz za darmo.
 • Ulepszona wersja pojazdu Solaris Urbino 8,9LE dostępna jest teraz za darmo. Dawna, darmowa wersja tego pojazdu została wycofana. Każdy, kto zakupił którykolwiek z tych modeli, znajdzie w swoich zakupach ulepszony model.
Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania nowego Sklepu vZTM Forum: eRgon, SebaR2, Jakubik, szymon200099. Bez Waszej pomocy i zaangażowania nie byłoby to możliwe. Brawa dla Was! Uśmiechnięty

Oplaner